Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová škoda superb 2008

15. 12. 2007

Sériová výroba nové generace Superbu by měla začít v březnu příštího roku.

"Současná úspěšná generace modelové řady Superb etablovala značku Škoda mezi velkými sedany a zákazníci si již zvykli na její přítomnost v segmentech střední a vyšší střední třídy. Nová generace zachová základní hodnotu - mimořádnou prostornost interiéru," píše se na webu Škody Auto.

Čelní maska nového Superbu působí na jediné zveřejněné fotografii širším a agresivnějším dojmem než u jeho předchůdce. Jiné jsou také světlomety, které by měly být adaptivní, což je v produkci Škodovky novinka. Tyto světlomety osvětlovanou plochu samočinně mění v závislosti na rychlosti jízdy a jízdním režimu. Obrazek

 

Karoserie Superbu bude vyrobena neobvyklým způsobem, který spojí verzi sedan a liftback. Tato verze je prý chráněná patentem a v praxi to znamená, že páté dveře jdou otevřít buď jako u sedanu, nebo jako u liftbacku i se zadním sklem.

Bude to živé auto Obrazek

O motorech nového modelu zatím firma oficiálně mlčí, určitě se však pod kapotu dostane 1,4 TSI, ale není jisté, jaký výkon bude mít. Chybět nebude ani 1,8 TSI nebo 2,0 TFSI používaný u Octavie RS.

Nejsilnějším motorem by pak měl být velkoobjemový šestiválec 3,6 FSI, který se nyní montuje například do Volkswagenu Touareg.

 

V Superbu bude k dispozici výhradně s pohonem všech čtyř kol. Další technické detaily a chystané motory představí firma oficiálně až na ženevském autosalonu. ObrazekObrazek

 

Sériová výroba nové generace Superbu by měla začít v březnu příštího roku. "Očekáváme, že vůz bychom na naše nejdůležitější trhy mohli začít zavádět brzo po premiéře, to znamená zhruba od léta," řekl Krauskopf. Nový model se bude montovat v Kvasinách, zatím se ovšem neví, kolik nových Superbů plánuje firma v příštím roce vyrobit. Obrazek

Příznivci vozů z Mladé Boleslavi se mohou těšit i na superb kombík. O tom, zda bude skutečně užasný, jak napovídá jeho anglický název, se budou moci motoristé přesvědčit v roce 2009, kdy automobilka vyjde s modelem na trh.

Obrazek

zdroj:nova.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář