Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dodge Challenger se vrací

6. 2. 2008

ObrazekDva roky mohou být někdy dlouhá a někdy krátká doba. V případě čekání na návrat vozu Dodge Challenger to musela být pro fandy této značky, respektive modelu, celá věčnost, nicméně – dočkali se. Před dvěma lety debutoval v Detroitu koncept Obrazeka letošní autosalon v Chicagu se stává místem oficiálního představení vozu Dodge Challenger SRT8.

Jak je u Dodge zvykem, číslo v označení SRT (Street Racing Technologies) znamená počet válců a prozrazuje, že pohon dostal na starosti V8 6.1 HEMI o Obrazekvýkonu 425 koní, s nímž zvládne kupé stovku pod 5 s. Tavit bude gumy o rozměru 255/45 R 20, zatímco vpředu najdete rozměr Goodyeary o rozměru 245/45. Jistě přiměřená motorizace pro americký sporťák, jehož retrostyl patří rozhodně k těm nejpovedenějším, jaké se v posledních letech světu představily. Název Challenger byl naposledy použit u čtyřválcového kupé, které vyrábělo pro Dodge koncem 70. a začátkem 80. let Mitsubishi, nyní se ale vrací značka s beranem ve znaku ke svým kořenům, platformu kupátko sdílí s Chryslerem 300C, což nasvědčuje, že to nebude zrovna drobek.

Jestli si nemůžete pomoct a prostě ho musíte mít co nejdříve, utíkejte do fronty, letos se Obrazekchallengerů vyrobí pouze 6400 kusů a ve všech případech půjde o verzi SRT8. Odradit by vás mohlo snad jen to, že pod palubkou najdete jen dva pedály… Co byste u Amíků čekalObrazek              zdroj:autofun

 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář